۱۳۹۰ خرداد ۲, دوشنبه

نتایج جشنواره کن 2011


جشنواره کن، مهمترین رویداد سینمایی جهان روز یکشنبه 22 می پس از یازده روز به کار خود پایان داد. نشان «نخل طلایی» که مهترین جایزه این جشنواره است، به یک فلم آمریکایی به نام «درخت زندگی» به کارگردانی ترنس مالیک تعلق گرفت.

امسال جشنواره کن زیر سایه دو رسوایی بزرگ به پایان رسید: اول دستگیری دومنیک استراوس کان، رییس صندوق بین المللی پول و نامزد حزب سوسیالها در انتخابات آینده فرانسه به اتهام تعرض جنسی بر یک خدمه هوتل در نیویارک، دوم اظهارات لارس فون تریه، کارگردان دنمارکی که در یک نشست خبری در کن گفت: «من نازی هستم»؛ هر چند آقای فون تریه بعداً عذرخواهی کرد ولی سخنان او برای یک هفته تمام حوادث دیگر فستیوال را تحت الشعاع قرار داد.

ادامه این یادداشت در اینجا.

۶ نظر:

 1. سلام آقای کریمی! راستش میخواهم یک چیزی بی ربطی را یاد آوری کنیم.... شمافقط قسمتی از نوشته های اخیرتان رادر وبلاگ مانده اید و باقی را لینک داده اید به سایت که آنرا نوشته اید مانند صدای آلمان یا جمهوری سکوت. اما به نظر من اگر اشکالی برای قرارداد تان ندارد علاوه بر پیوند شما باید تمامی مطلب را نیز این جا بگذارید چون اینطوری از یک طرف ممکن دوستان اگر نظری داشته باشد میتوانند بگذارند که با یک مطلب ناقص ناممکن است.چون سایت های مربوط برای بعضی ها ممکن تمام وقت در دست رس نباشد. مثلاً فیلتر می شود یا انترنت ضعیف است.از طرفی دیگر شبکه های خبر رسانی بزرگ بسیار محفوظ نیستند و هر آنی ممکن بدلیل حجم نوشته و ها مطالب آنرا حذف کنند و یا به دلایل دگری مثلاٌ هک شود و از بین برود در آن صورت نوشته های تان بر روی وب از بین برود اگر آنرا با خود نداشته باشید و یا ممکن بر اثر یک اتفافی از بین برود پس نوشته های تان برای همیشه از گم می شود و این به معنای از بین رفتن زحمات تان است.نوشته های یک نویسنده آیینه ای عمر او است که حتی بعداز مرگ صاحبش(که البته از جان شما دور) هم ماندگار است نباید از دست شما برود.و از طرفی برای علاقمندان هم فکر میکنم سودمند است.

  پاسخحذف
 2. در پیوند با مطلبی که در خصوص کن 2011 نگاشته اید:
  http://www.quinzaine-realisateurs.com/yeke-varune-f14307.html

  http://en.wikipedia.org/wiki/2011_Cannes_Film_Festival

  http://www.chinokino.com/2011/04/2011-cannes-quinzaine-des-realisateurs.html


  http://www.thefreelibrary.com/Cannes+Directors'+Fortnight+to+showcase+young+talent.-a0254500587

  پاسخحذف
 3. سلام بر آقای کریمی. می خواستم بدانم آیا در مورد فلم "The Hours" چیزی نوشته اید؟ اگر نوشته باشید و برایم آدرسش را بدهید یا بفرستید، ممنون می شوم.

  پاسخحذف
 4. سلام خانم مهرگان، نه متاسفانه فکر نکنم در مورد فلم ساعت ها چیزی نوشته باشم. چون وقتی در سال 2002 آن فلم بیرون شد من هنوز اجازه نداشتم فلم ببینم! جدی.

  پاسخحذف
 5. علی جان سلام
  گزارش جشنواره کن خوب بود. اما انگار اطلاعاتت در مورد فیلم های اشتراک کننده از کشور افغانستان در جشنواره امسال کن کمی ناقص است جان برادر.
  امسال در بخش فیلم های کوتاه، " یک وارونه" که فیلم کوتاهی از کارگردان جوان افغانی به نام شهربانو سادات است، نمایش داده شد. فیلم دارای پتانسیل بالایی است از لحاظ دید سینماتوگرافیک و زیبایی شناسی فیلم. البته این خانم هیچ رابطه خانوادگی و فامیلی با رویا سادات ندارد. فقط تشابه اسمی. فیلمی است قابل تامل. اینکه رسانه های داخلی افغانستان هیچ اطلاعی ندارند و چندان این خبر در جایی انعکاس پیدا نکرد جای تعجب ندارد. خودت افغانستان و مطبوعات و رسانه هایش را می شناسی. اما فکر میکنم باید حداقل تو خبر میداشتی. این فیلم با بودجه ای کم و کاملا مستقل ساخته شده است که نشان دهنده تولد یک سینماگر زن دارای استعداد بالا می باشد. حالا بماند که در جاهایی که فقط شده تریبون تبلیغ برای دیانا ثاقب و رویا سادات و از آنها به نام پیش قراولان سینمای زنانه افغانستان نام میبرند؛ هیج نامی از این خانم با استعداد و فیلم اش برده نشده است. اما ما و شما حقیقت را بهتر میدانیم. بگذارید همان ها پیش قراول باشند. زمان بهترین قاضی است برای قضاوت.
  در هر صورت خواستم فقط بدانی.
  موفق باشی

  پاسخحذف