۱۳۸۸ فروردین ۱۴, جمعه

آهنگ زیبای «نجات دهنده»


امیلیا تورینی آوازخوان پاپ مستقل در سال 1977 از پدری ایتالیایی و مادری آیسلندی در آیسلند بدنیا آمد. او در رشته ی موسیقی در زادگاهش تحصیل کرد و پس از آنکه در سال1999 آلبوم «عشق در عصر علم» را به بازار عرضه کرد صاحب شهرتی جهانی شد. او پیش از این آلبوم، سه آلبوم دیگر نیز ساخته بود که توجه زیادی را جلب نکرد اما پس از آن سه آلبوم دیگر ساخت که همه مورد توجه بین المللی واقع شد.

تورینی که بیشتر به خاطر همان آلبوم چهارمی اش مشهور است، در سینما نیز دو آهنگ مشهور دارد: یکی «آهنگ گلوم» که در پایان فلم «ارباب حلقه ها: دو برج» (پیتر جکسون، 2002) می شنویم و دیگری در فلم «زیبا/دیوانه» (کریستین دانست، 2001) آهنگ «آزاد بودن» را اجرا کرده است.

آهنگ «نجات دهنده» را به عنوان تک آهنگ (Single) در سال 2004 به بازار فرستاد که بعداً در قالب آلبوم «زن ماهیگیر» (2005) نیز گنجانده شد. لینک این آهنگ زیبا و شنیدنی را در اینجا قرار می دهم تا شما را نیز با لذتی که از شنیدن آن بردم شریک بسازم. ترانه ی این آهنگ را نتوانستم به نحوی ترجمه کنم که طنز تلخ متن اصلی به زیبایی به فارسی برگردان شود؛ لذا همان کلمات انگلیسی را اینجا می گذارم.

آهنگ «نجات دهنده» را از اینجا دانلود کنید( فقط 2 مگابایت است).

****
Lifesaver

Lifesaver
Your timing's really strange
Catch me later
But can you please be late

And it's funny how your thoughts think they're right at all
And it's funny how your cause makes no sense at all

Lifesaver
Let's play a little game
Catch me later
But make sure you'll be there late

And it's funny how it seems you're doing things
And its funny how you find your peace of mind

Lifesaver
I'm cancelling our date
Lifesaver
It's time you had a break

Lifesaver
I'm cancelling our date
Lifesaver
My saver

۳ نظر:

  1. تا هنوز منتظرام که در باره موریس ژار چیزی از شما بخوانیم. چند روز قبل مرد. مردی بزرگی بوداو تا آخر عمر به هبچ چیز حتی به هنر اش هم عادت نکرد. از سخنان اوست که عادت کردن هر امری آن را از تعالی می اندازد. این آیا درست است؟

    پاسخحذف
  2. جناب بلاق دره یی،
    متاسفم که نتوانستم درباره ی ژار چیزی بنویسم. راستش او تنها کسی نیست که من از او مدیونم. همه چیز را هم باید به گردن تنبلی لاعلاجم گذاشت.
    موفق باشید.

    پاسخحذف